7. hodina13:55 - 14:40
8. hodina14:45 - 15:30

3D Film ZŠ Bruntál

Obhájili jsme první místo

Stalo se tradicí, že ke konci školního roku se v městském parku v Bruntále koná okresní kolo soutěže Mladí zdravotníci. Celou soutěž organizoval Český červený kříž Bruntál. Žáci si mohli prakticky ověřit své vědomosti, které získali v zájmovém útvaru Péče o zdraví. Soutěžící 2. stupně ošetřovali různá zranění na čtyřech stanovištích. Naši žáci se opět neztratili v silné konkurenci a podařilo se jim obhájit 1. a 2. místo.

Marie Sklářová VIII. B

Všem žákům děkuji za úspěšnou reprezentaci v soutěži a těšíme se opět za rok.

Zobrazit galerii...

Napsala: Mgr. Martina Rusnoková  18. 05. 2016
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

Lexikon lesních skřítků

Během celého tohoto školního roku probíhal ve 2. ročníku projekt Lexikon lesních skřítků.

Cílem projektu bylo hravou formou vytvořit osobní vztah k rostlinám, živočichům, konkrétním místům i lesu jako celku.

Žáci pozorovali a zkoumali s pomocí průvodců (lesních skřítků) děje, které v lese probíhají. Naučili se přiřazovat lesní zvířata k jejich obydlí a seznámili se s potravou zvířat i potravními řetězci. Získané znalosti se snažili také uplatnit v jiných ekosystémech. Závěr projektu patřil pátrání v terénu. S kartou pobytových znamení žáci určovali, která zvířata se vyskytovala v parku či lese (podle stop, peříček, trusu, ohryzaných šišek, oříšků…).

Autor: Mgr. J. Pospíšilová a Mgr. M. Zpěváková  17. 05. 2016
 Kategorie: Hlavní stránka  Projekty Nahoru   Náhled článku k vytištění

Návštěva u hasičů

Dneska jsem teda viděl něco, to Vám musím říct. Paní učitelky nás vzaly k hasičům. Viděl jsem obrovské auťáky s houkačkama, s vysuvným žebříkem a stříkačkou. Taky hadice tam byly. Moc. A jak bylo to auto velké, paní učitelka mě musela zvednout. Byl to den hasičů a bylo tam moc dětí ze všech škol. To je fajn, že jsme se na to mohli takhle z blízka podívat. I já budu jednou hasičem a budu po hasičském žebříku zachraňovat koťátka ze stromů, stejně jako požárník Sam. Teď už vím, co všechno hasiči dokážou, tak se ani Vy už nemusíte bát, oni jsou fakt dobří.

Toník, speciální třída

Autor: Mgr. S. Zmeškalová a Ing. A. Kodeda  16. 05. 2016
 Kategorie: Hlavní stránka  Speciální třída Nahoru   Náhled článku k vytištění

Jednička je úspěšná

Jednička je úspěšná nejen v naukových soutěžích, ale i ve sportu dosahuje velmi pěkných úspěchů. Po vítězství v okresních přeborech vybíjené mladších žákyň a štafetovém poháru jsme reprezentovali školu a především město Bruntál v krajských finále.

Finále ve vybíjené žákyň  1. stupně, které se hrálo v nové sportovní hale v Opavě, jsme jen kvůli poměru vítězství v zápasech skončili na 4. místě, i přestože jsme porazili vítězný tým ze Základní školy Kopřivnice.

Krajské finále ve Štafetovém poháru, které se konalo na atletickém stadionu v Ostravě Vítkovicích, bylo pěkným sportovním zážitkem pro všechny zúčastněné. Atletickou dráhu jednoho z nejhezčích stadionů v Evropě si vyzkoušelo 15 nejlepších týmů základních škol Moravskoslezského kraje. Ve štafetách na 100m jsme průběžně obsadili 5. místo. Rozhodly štafety na 200m. Tam se již projevila speciální atletická příprava a ta zamíchala s celkovým pořadím škol. V součtu časů jsme skončili na 9. místě s výsledným časem 09:14.

Pro sportovce naší školy byly závody také motivací do dalších školních let. Všem děkujeme za podané výkony a vzornou reprezentaci.

Zobrazit celý článek a galerii...

Napsal: Mgr. Miroslav Šimůnek  16. 05. 2016

Zlatá obhajoba

Dalšího výrazného úspěchu dosáhli naši borci z 1. stupně, když se jim podařilo obhájit loňské vítězství ve florbalové lize. I po závěrečném šestém kole, které se konalo 11. 5. 2016 v tělocvičně ZŠ Bruntál, Okružní, si udrželi dvoubodový náskok před pronásledovateli a celou soutěž opanovali.

O vzornou reprezentaci se zasloužili: Marek Hofmann, Dan Dolanský, Mirek Trpka, Timothy Vlach, Matyáš Kutlák, Tomáš Rychlík, Jakub Křivánek, Štěpán Pelc, Adam Adamec.

Podívejte se na tabulku:

Napsal: Mgr. Jiří Czakan  15. 05. 2016
 Kategorie: Florbal  Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

Muzejní noc s hasiči

V pátek 20. května 2016 od 15:00 hodin - Muzejní noc s hasiči - bruntálský zámek (nádvoří, park, expozice). Podrobněji viz plakát níže

Zobrazit celý článek...

Napsala: Mgr. Renata Vlčková  12. 05. 2016

Hasiči zvou na výstavu

Muzeum v Bruntále a Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje územní odbor Bruntál srdečně zvou na výstavu Hasiči - tradice a současnost. Více viz plakát níže

Májová notička 2016

Dne 5. 5. 2016 se na Základní škole v Břidličné konal  jako každoročně již 19. ročník pěvecké soutěže prvních až pátých tříd. Z naší školy se zúčastnilo šest zpěváčků. Soutěž byla rozdělena do tří kategorií. V první kategorii vystupovali žáci prvních tříd. Nás reprezentovaly dvě dívky Magdaléna Mlčáková z I. A, Eliška Vroblová z I. B. Magdalénka získala krásné třetí místo a Eliška se umístila na místě prvním. V druhé kategorii nás reprezentovaly  Daniela Vojáčková  z II. C a Klára Vokálová z III. C. Obě se umístily na prvním místě. Třetí kategorii zastupovali  Kristýna Valouchová z IV. C a Denis Vodička z V. C. Oba se opět umístili na prvním místě. Na závěr soutěže byli vyhlášeni  absolutními vítězi celé pěvecké soutěže Daniela Vojáčková a Denis Vodička.  Jsme moc rádi, že máme na naší škole takové šikovné a talentované žáčky a všem účastníkům soutěže gratulujeme.

Napsala: Mgr. Alexandra Klánová  09. 05. 2016
 Kategorie: Hlavní stránka  Písnička Nahoru   Náhled článku k vytištění

Běžecké závody mezi ŠD

V pátek 6. 5. za téměř letního počasí proběhl v parku již 3. ročník běžeckých závodů mezi naší družinkou Ježečků a družinkou p. Kolkové ze ZŠ Bruntál, Okružní.

Ježečci posbírali všechna přední místa:

1. místo  Ela Kostrůnková a Marko Lešnik

2. místo: Simona Zavřelová (ZŠ, Okružní) a Tomáš Kolomý

3. místo: Tereza Malčiková a Honza Smíšek

Jednoduše  jsme  to ,, čtyřce“ natřeli.  Běželo se na čas v kategoriích děvčata  1. a 2. tříd a chlapci  1. a  2. tříd. Ježečci běželi podle hesla: „Děti z Jedničky, ty jsou prostě jedničky!“ a to se vyplatilo. Všichni závodníci byli odměněni sladkou odměnou, a ti, kteří stanuli na stupních nejvyšších, ještě diplomem a medailí.

Napsala: Dagmar Kudličková  06. 05. 2016
 Kategorie: Hlavní stránka  Školní družina Nahoru   Náhled článku k vytištění