všem Vám děkuji za práci  a pomoc v uplynulém roce, za pěkné okamžiky prožité ve Vaší společnosti. Děkuji za vše, co jste udělali pro dobré jméno školy a pro kvalitní výchovu a vzdělávání, náš hlavní, společný a moc těžký úkol.

Přeji Vám do nového roku splnění všech Vašich přání a věřím, že rok 2014 bude rokem šťastným.

Napsala: PhDr. Marcela Žáková  20. 12. 2013
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

Dějepisná olympiáda

Dne 28. 11. 2013 se uskutečnil na naší škole 43. ročník dějepisné olympiády, tentokrát byl zaměřen na město v proměnách času. Úkoly byly nelehké, avšak naši mladí historici se jich nezalekli a plnili je se 100% nadšením.

Zasloužené prvenství patří Silvii Vlachynské z IX. B, která bude naši školu reprezentovat v okresním kole této soutěže dne 27. 1. 2014 v Krnově. Držíme jí  palce!

Všem ostatním děkujeme za účast… P. S. Byli jste všichni skvělí!

Napsala: Mgr. Pavlína Daňková  20. 12. 2013

Francouzský jazyk – zájmový útvar

Již tři měsíce, každé pondělí po vyučování, se scházím s více jak dvaceti žáky 6.- 9 tříd naší školy na hodině francouzštiny.

Vzhledem k tomu, že jsou všichni teprve začátečníci, mám z mých Francouzů velkou radost pro jejich píli, snahu a hlavně nadšení naučit se základům krásného světového jazyka, ke kterým francouzština bezesporu patří.

Přeji proto všem mým žákům, v tomto čase adventním: bonnes fêtes de Noël  et bonne année 2014.

Napsala:   17. 12. 2013

Vánoční koncerty Písničky

Ve čtvrtek 12. 12. 2013 se pěvecký sbor Písnička představil pásmem „Vánočních písní a koled“ na bruntálském náměstí a v sobotu 14. 12. 2013 si Písnička zazpívala na nádvoří bruntálského zámku.

V programech zazněly písně Jdou zástupy věrných, kánony Dej Bůh štěstí a Zvonky, dále lidové koledy K Ježíškovi do betléma, Den přeslavný a na závěr vznešená koleda Narodil se Kristus pán.

Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Mgr. Eva Zapalačová  16. 12. 2013
 Kategorie: Aktivity  Hlavní stránka  Písnička Nahoru   Náhled článku k vytištění

Mladí volejbalisté z Bruntálu zahájili úspěšně

V sobotu 14. 12. se v nové sportovní hale při Základní škole na Janáčkově náměstí  uskutečnilo 2. kolo okresní volejbalové ligy smíšených družstev žáků ZŠ. Do turnaje se přihlásilo 8 družstev, což byl prozatím rekordní počet. Vzhledem ke skutečnosti, že v nové sportovní hale je možno hrát na třech  hřištích současně, byl turnaj odehrán systémem každý s každým na 2 hrané zkrácené sety do 20 bodů. Kromě tradičních účastníků volejbalové ligy ze ZŠ Bruntál z Jesenické ulice, Gymnázia Bruntál, ZŠ Rýmařov, Gymnázia Krnov postavil do turnaje pořádající ZŠ Krnov Janáčkovo náměstí družstva tři a jedno družstvo navíc postavilo i  Gymnázium Bruntál.

Zobrazit celý článek...

Napsal: Mgr. David Pavelka  16. 12. 2013
 Kategorie: Aktivity  Hlavní stránka  Volejbal Nahoru   Náhled článku k vytištění

Olympiáda v českém jazyce - školní kolo

Ve středu 10. prosince 2013 proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Soutěže se zúčastnilo 27 žáků osmého a devátého ročníku. Na prvních třech místech se umístili žáci třídy IX. A. Třetí místo obsadil Jan Gondek, druhou příčku vybojovala Klára Daniová a zvítězil Josef Krajčovič. Všem, kdo se soutěže zúčastnili, děkujeme za jejich snahu a vítězům blahopřejeme. V okresním kole v  Krnově budou reprezentovat naši školu Josef Krajčovič a Klára Daniová. Umístění na dalších místech si můžete přečíst na nástěnce naproti šatnám 2. stupně.

Napsala: Mgr. Renata Vlčková  15. 12. 2013

Florbalisté z druhého stupně

Ve školním roce 2013 proběhly tyto akce s naší účastí:

A) I. setkání hráčů okresní florbalové ligy proběhlo v Andělské Hoře 19. 10. 2013, kde jsme vybojovali 3. místo.

B) II. setkání hráčů okresní florbalové ligy uspořádala ZŠ a MŠ Karlovice 27. 11. 2013, kde jsme získali opět 3. místo.

C) III. setkání hráčů okresní florbalové ligy proběhne 18. 12. 2013 v Bruntále na ZŠ Okružní 38.

D) Dále hráči z 8. a 9. tříd absolvovali turnaj s podporou MŠMT Pohár České pojišťovny pro druhý stupeň, který se odehrál na ZŠ Bruntál Okružní 38, kde jsme získali výborné 1. místo a postoupili tak do okresního kola v Krnově při ZŠ Janáčkova. Zde jsme nepostoupili do semifinále po těsné prohře s Rýmařovem 2:3 a vítězi turnaje ZŠ Žižkova 1:3. Los nám určil těžší skupinu.

E) Mladší žáci 6. –7. třídy také bojovali o postup v turnaji MŠMT Pohár České pojišťovny v okrskovém kole na ZŠ Bruntál Okružní 38, kde 5. 12. 2013 porazili ZŠ Okružní 4:2, ZŠ Cihelní 12:1, ZŠ Lichnov 6:1 a bohužel prohráli se ZŠ Školní 2 vysoko 0:4 a získali tak 2. místo na turnaji a bohužel nepostoupili do dalších bojů v Krnově.

Napsal: Mgr. Jakub Šimůnek  12. 12. 2013
 Kategorie: Aktivity  Florbal  Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

Florbalisté z prvního stupně

A) I. setkání hráčů okresní florbalové ligy v Bruntále ZŠ Okružní 38, kde jsme vybojovali 3. místo.

B) II. setkání hráčů okresní florbalové ligy v Bruntále na ZŠ Školní 2, kde jsme získali 4. místo.

C) III. setkání hráčů okresní florbalové ligy v Bruntále na ZŠ Jesenická 10, kde jsme získali výborné 2. místo.

D) turnaj s podporou MŠMT Pohár České pojišťovny pro první stupeň, který se odehrál na ZŠ Bruntál Okružní 38, kde jsme získali pěkné 3. místo a do okresního kola postoupila škola z Krnova - ZŠ Žižkova

V sestavě se vystřídali tito hráči: Meca Jonáš, Nguen Lukáš, Zatloukal Matěj, Kožíšek Šimon, Klega Martin, Gecášek František, Kameníček Tomáš, Slavík Matouš, Oltyán Dominik, Snokrot Lukáš, Skalický Roman, Vodička Stanislav, Krejsa Alex, Timothy Vlach, Kutlák Matyáš.

Klukům přejeme hodně pěkných výsledků i v roce 2014 a ať se daří i v Moravskoslezské lize za FCB Panteři Bruntál, kde mnozí hrají. Bohatého Ježíška přeje trenér Mgr. Jakub Šimůnek.

Pozvánka na setkání u vánočního stromu

Vážení rodiče a přátelé školy,

zveme Vás srdečně na setkání u vánočního stromu na náměstí Míru v Bruntále, kde ve čtvrtek 12. 12. 2013 od 14:15 - 15:00 hod. budou vystupovat naši žáci. Nejdříve se představí pěvecký sbor Písnička s pásmem vánočních písní a koled, potom nám zahraje flétnový soubor a nakonec představí dramatický soubor Jednička písničky a promluvy ze svého nového vánočního CD.

Čeká Vás milá dětská kulturní vánoční nadílka. Přijďte se s námi vánočně naladit, těšíme se na Vás!

Napsala: Mgr. Renata Vlčková  09. 12. 2013
 Kategorie: Hlavní stránka  Jednička  Písnička Nahoru   Náhled článku k vytištění

Desetiboj na jedničku - report

Napsal: Mgr. Pavel Pytela  06. 12. 2013
 Kategorie: Aktivity  Desetiboj na jedničku  Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82