ZŠ Bruntál, Jesenická 10

 Hudební pořad Milana Parnahaje

Skupiny Pink Floyd, REM, Oasis, Green Day, U2, Pearl Jam, Nirvana, Cold Play a mnoho dalších… Jejich písně poslouchají každodenně na celém světě milióny lidí… Jaké byly vůbec začátky těchto skupin, co hudebníky motivovalo ke složení největších hitů, které prorazily až na vrchol žebříčků světových hudebních hitparád a ovlivnily tak život spoustě mladých lidí?

Nejen na tyto, ale i další zajímavé otázky nám odpověděl hudební pořad karlovarského rockera Milana Parnahaje s názvem 90. léta ve světové rockové hudbě.

Hudební pořad, který jsme zhlédli v bruntálském kině Centrum dne 23. 1. 2015, volně navázal na první díl s názvem Vývoj českého rocku.

Žáci se v průběhu představení dozvěděli, co se podstatného a důležitého stalo ve světové rockové hudbě v 90. letech. Poslechli si písně známých interpretů, zapojovali se do připraveného programu, na základě poslechu a nápověd odpovídali na dotazy Milana Parnahaje (se 100% úspěšností).

Nejen žákům, ale i učitelům se jejich pořad líbil (jako každoročně), Parnahaj zvolil vhodné hudební ukázky, které žáci znali, v průběhu hudební projekce jsme si mohli společně zazpívat známé písně svých oblíbenců. Pořad byl navíc doplněn vlastní tvorbou obou hudebníků, sami hráli, zpívali, neustále nás vtahovali do děje.

Jako již tradičně lze říci, že koncert byl pro žáky velkým přínosem, splnil výchovně vzdělávací cíle a navázal tak na výuku hudební výchovy.


Napsala: Mgr. Pavlína Daňková  28. 01. 2015