ZŠ Bruntál, Jesenická 10

 Mladí volejbalisté stříbrní

Ve čtvrtek 9. dubna 2015 se ve Vrbně pod Pradědem uskutečnil pod záštitou AŠSK další ročník volejbalového turnaje mladších žáků ZŠ okresu Bruntál. Letos poprvé se hrál již velký volejbal, tzv. 6 na 6. Z celkově šesti družstev se na turnaj z Bruntálu přihlásila družstva dvě, a to z  gymnázia a ze ZŠ na Jesenické ulici. Jejich vzájemné utkání v základní skupině skočilo remízou a obě družstva postoupila do dalšího kola, ve kterém se podařilo gymnáziu zvítězit nad družstvem z Osoblahy a žákům ze ZŠ nad Zátorem. Po semifinále, ve kterém žáci z gymnázia nestačili na celkového vítěze turnaje z Vrbna pod Pradědem, a po utkání o třetí místo, které prohráli těsně i s Gymnáziem Krnov, získalo družstvo Gymnázia Bruntál celkově 4. místo. 

A jak se vedlo žákům ze ZŠ na  Jesenické ulici? Ti excelovali již v semifinále, kde ve velmi vyrovnaném utkání přehráli družstvo z Gymnázia Krnov a postoupili do finále. Tam sice nestačili na družstvo z Vrbna pod Pradědem, ale radost ze stříbrných medailí byla i tak obrovská. Družstvo ze Základní školy na Jesenické ulici bylo totiž složeno ze žáků výrazně mladších než jiná družstva a medailová očekávání vůbec nemělo. Svým nadšeným výkonem a vynikající atmosférou na hřišti i na lavičce bylo toto družstvo ostatním tím nejlepším příkladem. 

Pokud jim nadšení vydrží, mohli bychom v příštích letech číst i o dalších jejich úspěších. Moc jim to přejeme a současně k letošnímu druhému místu gratulujeme.  


Napsal: Mgr. David Pavelka  10. 04. 2015