ZŠ Bruntál, Jesenická 10

 Městské kolo recitační soutěže

V úterý 14. dubna 2015 jsme se sešli v nově zrekonstruovaných prostorách Petrina – části určené pro SVČ, abychom se zúčastnili dalšího ročníku městského kola recitační soutěže. Vřele nás opět všechny přivítala vždy vtipná a dobře naladěná paní ředitelka Jana Franková. Seznámila soutěžící i porotu s pravidly, rozdělením do jednotlivých kategorií a mohlo se začít.

Fotografie v naší galerii jsou důkazem, že panovala skutečně pohodová atmosféra a zdravá rivalita a napětí mezi soutěžícími. Také výsledné verdikty jednotlivých porot svědčí o tom, že na naší škole máme moc talentované a umělecky založené žáky a žákyně.

Mezi nejstaršími osmáky a deváťáky zvítězila Alena Makayová, druhé místo obsadil Tom Bregin a třetí skončila Alexandra Vallová.

V kategorii šestých a sedmých tříd kralovala Nela Brázdilová, druhý skončil Lukáš Repper a třetí Adéla Pluháčková.

Ani žáčci prvního stupně nezůstali pozadu. Mezi čtvrťáky a páťáky byl nejlepší Tobiáš Krpec, druhou příčku obsadil Josef Kovařík a třetí skončila Veronika Duhajská.

Kateřina Friedrichová se umístila na 2. místě mezi recitátory druhého a třetího ročníku. Čestné uznání poroty si odnesl Antonín Orság.

Z prvňáčků se nejvíce líbila Barbora Drápalová, druhý skončil Filip Repper  a třetí místo obsadila Anita Mecová.

Bylo fajn porovnat výkony s ostatními kamarády z jiných bruntálských škol. Příjemně prožité dopoledne však rychle uteklo a my jsme se museli rozloučit. Odcházíme s úsměvem na rtech a už nyní se těšíme na příští ročník.


Autor: Mgr. M. Henčová, Mgr. M. Horáková  14. 04. 2015