ZŠ Bruntál, Jesenická 10

 Pohádková babičko, jsme rádi, že jste byla opět mezi námi

Ačkoliv mluvíme stejnou řečí, někdy se lidé nedokáží domluvit. Někdo mluví rychle, jiný zadrhává, někdo česky a jiný třeba znakovkou. Jsme různí a přitom jsme si tak blízcí. A kdybychom si všichni dokázali porozumět, bylo by na světě tááák krásně.

Naše pohádková babička nám rozumí, proto přišla opět mezi nás. Opět nám vykouzlila na tvářích úsměv, opět použila některá ze svých kouzel. Pohádková babička navštívila naši speciální třídu a zahrála dětem pohádku o koťátku, které nechtělo mluvit kočičí řečí. Šlo do světa a mňoukalo po svém, učilo se mluvit řečí jiných zvířátek. Nakonec ale zjistilo, že maminka mu nerozumí, a protože nejdůležitější je se dorozumět s maminkou, naučilo se nakonec krásně mňoukat.

A jako překvapení pak babička vytáhla své kouzlo s bublifuky. Tolik bublin najednou neumí ani náš táta. A prý že příště vezme své velké bubliny, které si schovává pro zvláštní příležitosti. Naše speciální třída I.D je právě taková příležitost. 

Pro naše děti z I. D je každý den zvláštní, každý den je krásný a s pohádkovou babičkou paní Šenkyříkovou tím spíš... Děkujeme.


Autor: Ing. Anna Kodeda  15. 04. 2015