ZŠ Bruntál, Jesenická 10

 Jarní koncert Písničky ve Vrbně pod Pradědem

Ve středu 29. 4. 2015 se ve Vrbně pod Pradědem uskutečnil  již  XVIII.  jarní koncert dětských pěveckých sborů.

Na přípravě se podílelo město Vrbno pod Pradědem, ZŠ Vrbno pod Pradědem a vrbenský dětský pěvecký sbor Sedmihlásek. Letošní ročník byl věnován 20. výročí založení DPS Sedmihlásek. Slavnostní atmosféra provázela nejen vystoupení samotného Sedmihlásku,  ale i všech hostů, kteří se připojili ke gratulantům svými písněmi, básněmi a tanci.

Koncert zahájil DPS Modrásci pod vedením dirigentky Danuše Hoškové, dále vystoupila Taneční skupina DD Vrbno pod Pradědem pod vedením Mirky Tuškové a sólisté Glogowek z Polska.

Písnička se představila písní Pavla Nováka Zvonky, dále zazněla píseň Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka Na vzduchu a dále lidové písně Černé oči, Tráva neroste, Ej, lásko, Konopa a Proměny od skupiny Čechomor. Sólo zazpívaly Anna Valinová, Natálie Dočková a Alena Makayová.

Koncert byl slavnostně ukončen vystoupením Sedmihlásku a společnou písní všech sborů.

Poděkování patří nejen organizátorům celé akce, ale i našemu pěveckému sboru, který předvedl vynikající vystoupení, za něž byl odměněn bouřlivým potleskem. A jako na každé pořádné oslavě narozenin jsme dostali dort, na kterém jsme si pochutnali následující den ve škole.

Těšíme se příští rok zase na shledanou! 


Napsala: Mgr. Eva Zapalačová  03. 05. 2015