ZŠ Bruntál, Jesenická 10

Naši bojovníci v závodu Aliante

Dne 29. května 2015 se uskutečnil v městském parku branně-vědomostní závod ALIANTE PETRIN.  Naši školu za starší žáky reprezentovali Tom Bregin, Jiří Strouhal, Kateřina Neoralová a Monika Jošková a v kategorii mladší žáci závodili Matěj Kubičík, Nikola Mikulka, Nela Brázdilová a Stela Growková. Závodníci běželi trať dlouhou 3000 m (mladší) a 3500m (starší). Na trati bylo rozmístěno 9 kontrol, na kterých plnili úkoly např. střelba ze vzduchovky, hod granátem na cíl, orientace na mapě, základy první pomoci, určování topografických a dopravních značek. Vítězové byli ti, co splnili úkoly, a měli nejrychlejší čas. Družstvo našich starších žáků obsadilo skvělé 3. místo a mladší žáci doběhli závod na 5. místě. Gratulujeme a těšíme se na příští rok!

Napsala: Mgr. Lucie Vinohradníková  07. 06. 2015