ZŠ Bruntál, Jesenická 10

 Adaptační pobyt žáků VI. A a VI. B

Na adaptační pobyt jsme odjeli dne 8. září 2016 do hotelu Moravice v Karlově. Společná cesta nově vytvořených kolektivů tříd VI. A a VI. B rychle uběhla. Ubytovali jsme se po trojicích na pokoje a program, který pro nás připravily paní psycholožka Svobodová a paní učitelky Kožíšková, Rubíčková a Zatloukalová, mohl začít.

 

Cílem těchto dvou příštích dnů bylo, abychom se mezi sebou navzájem lépe poznali, naučili se spolupracovat a důvěřovat si, a také aby paní učitelky třídní Rubíčková a Henčová zjistily, jak se jejich noví žáci spřátelí a co od koho mohou očekávat.

Nenudili jsme se ani minutu. Hráli jsme různé hry, vyhotovili jsme si třídní erb, hodně jsme si povídali, chodili na procházky a asi nejvíce se nám líbila noční bojovka. Byl to skutečně zážitek jít s baterkou v ruce temným lesem a slyšet každý sebemenší šramot.

Všem je jistě jasné, že s určením večerky naše povídání neutichlo a někteří si sdělovali dojmy až do pozdních nočních hodin. Úžasnou atmosféru dokreslilo zářící slunce nad hlavou a v neposlední řadě také velmi chutné jídlo a příjemný personál hotelu.

Prostě dva dny plné P: pohoda, poznání, práce, pečlivost, paráda, perfektnost, pozitivita!

Na otázku, co se nám nejvíce líbilo, jsme bez přemýšlení vyhrkli: "Všechno!“ Škoda, že adapťák nebyl delší!  A výsledek? Noví kamarádi, nové zážitky a nové zjištění, že už úplně klidně vydržíme bez rodičů. 

Autorky: Natálie Bartošíková, Vendula Kosová a Anna Valinová – tř. VI. A

Akce byla pořádána s finanční podporou Města Bruntál.

 


Autor: žákyně 6. ročníku  14. 09. 2016