ZŠ Bruntál, Jesenická 10

Okresní volejbalová liga

Ve středu 28. září se v Krnově uskutečnil první turnaj 6. ročníku okresní volejbalové ligy starších žáků. A naše družstvo na něm nemohlo chybět. Na turnaj dorazilo celkem 10 družstev, z nichž 9 bude pravidelnými účastníky letošního ročníku soutěže. Je potěšitelné, že z původních 4 družstev, která soutěž před šesti lety zakládala, se počet družstev zvýšil až na současných devět.

A jak že to na tom 1. turnaji všechno dopadlo? Družstva byla podle umístění v loňském ročníku rozdělena do dvou skupin po pěti. Nejvýš nasazená družstva ve skupinách a současně největšími favority byla TJ Krnov A a ZŠ Vrbno pod Pradědem. Tato družstva prošla základní skupinou bez většího zaváhání a utkala se o první místo ve finále. Po velmi kvalitním utkání se radovali více hosté z Vrbna pod Pradědem. Na pořadatelích z Krnova zbyla jen příčka 2.

O 3. místo se utkala družstva TJ Slezan Osoblaha a naše družstvo ze ZŠ Bruntál Jesenická 10. Hráči z Osoblahy prokázali nejen větší vůli po vítězství ale i psychickou vyzrálost a v nervy drásajícím utkání zaslouženě zvítězili 2:0 na sety. Pátou příčku vybojoval nováček soutěže, sympatické družstvo ze ZŠ Krnov, Žižkova před Gymnáziem Krnov, SK Jiskra Rýmařov, Gymnáziem Bruntál a TJ Krnov B.

Důležitější než pořadí na turnaji je však zjištění, že volejbal je pro děti stále atraktivnějším sportem, a že se stále najdou obětaví dospělí, kteří jsou ochotni obětovat svůj volný čas našim dětem.  Všechna utkání ve skupinách byla odehrána s velkým nadšením a současně i v duchu fair-play. Přejme všem našim mladým volejbalistům, ať jim jejich nadšení pro volejbal a sport nic nezkazí a jsou dobrým příkladem pro ostatní, kteří se ke sportu teprve jen odhodlávají. Poděkování patří i Spolku přátel ZŠ Bruntál Jesenická 10, který přislíbil našemu družstvu finanční podporu v průběhu letošního ročníku volejbalové ligy.

Družstvo ZŠ Bruntál, Jesenická 10: Zleva dole: Adéla Silnicová, Markéta Červenková, Jana Suchá, Julie Vaculíková, David Štěpánek, Jindra Suchý, Lukáš Repper, Nela Brázdilová, Tereza Mrázková

Napsal: Mgr. David Pavelka  10. 10. 2016