ZŠ Bruntál, Jesenická 10

 Okresní volejbalová liga 2.kolo

V pátek 28. října se konalo 2. kolo volejbalové ligy starších žáků základních škol okresu Bruntál. Celkem 9 družstev ve dvou tělocvičnách si přijelo porovnat své volejbalové dovednosti a zažít pravou sportovní atmosféru.

Družstva byla rozdělena podle umístění na předcházejícím turnaji do dvou skupin. Skupina B, tvořena čtyřmi družstvy, byla odehrána v tělocvičně Gymnázia Krnov, skupina A pak v tělocvičně ZŠ Bruntál Jesenická 10.

A jak to celé dopadlo? Ve skupině B si nejlépe vedlo družstvo pořadatelů, které si společně s družstvem z Rýmařova vybojovalo postup do elitní skupiny A našeho okresu. Ze skupiny A do skupiny B sestupují družstva ZŠ Krnov Žižkova a TJ Krnov A, které se umístila na turnaji v Bruntále na 4. a 5. místě. O umístění na prvních třech místech v elitní skupině rozhodovaly až poslední odehrané míče turnaji. Družstva ze ZŠ Vrbno pod Pradědem, z Osoblahy a ZŠ Bruntál Jesenická 10 získala v turnaji stejný počet bodů, a když nerozhodly o pořadí ani vzájemné zápasy, bylo nutno počítat skóre. To hovořilo v neprospěch pořádajícího družstva z Bruntálu, které se umístilo i tak na krásném 3. místě. Druhé místo si po velmi pěkném výkonu hlavně v posledních dvou utkáních odvezlo družstvo TJ Slezan Osoblaha a 1. místo obhájilo družstvo ZŠ Vrbno pod Pradědem.

Opět si ale velkou pochvalu zaslouží nejen pořadatelé, kteří za podpory Spolku přátel ZŠ Bruntál Jesenická 10 a města Bruntál akci připravili, ale také všichni, kteří se akce zúčastnili včetně trenérů či rodičů, kteří děti při hře podporovali.

Tabulka po 2. kole:

1. ZŠ Vrbno pod Pradědem         18 bodů
2. TJ Slezan Osoblaha   15 bodů
3. ZŠ Bruntál, Jesenická 10 13 bodů
4. TJ Krnov A 13 bodů
5. ZŠ Krnov Žižkova     11 bodů
6. Gymnázium Krnov   8 bodů
7. SK Jiskra Rýmařov   6 bodů
8. TJ Krnov B 3 body
9. Gymnázium Bruntál 3 body

Družstvo ZŠ Bruntál Jesenická 10 z leva dole: Jana Suchá, Adéla Silnicová, Zuzka Gronkowieczová, Jindra Suchý, David Štěpánek, Lukáš Repper, Nela Brázdilová, Terezka Mrázková

 Tato akce byla finančně podpořena Městem Bruntál.


Napsal: Mgr. David Pavelka  03. 11. 2016