ZŠ Bruntál, Jesenická 10

ZŠ Bruntál, Jesenická 10
 Jesenická 1284/10
 Bruntál  792 01
   552 306 871
   info  1zsbr.cz
 Zřizovatel:Město Bruntál
 IČO:00852805
 Bank. spoj.:153151678/0300 Vyučovací hodiny
a přestávky
1. hodina8:00 - 8:45
2. hodina8:55 - 9:40
3. hodina9:55 - 10:40
4. hodina10:50 - 11:35
5. hodina11:45 - 12:30
6. hodina12:40 - 13:25
polední přestávka13:25 - 13:55
7. hodina13:55 - 14:40
8. hodina14:45 - 15:30


3D Film ZŠ Bruntál

 

  I dějepis může být zábavný

Jak žili první lidé rodu Homo v pravěku? Čím se živili, co lovili pro svou obživu, jaké používali nástroje? Odpovědi na tyto otázky se děti dozvěděly v probíraném učivu tematického celku Pravěk. Abychom si zpříjemnili teoretickou výuku, připravily si děti ve skupinkách scénky, které vyjadřovaly život v pravěku. Tohoto projektu se zúčastnili žáci třídy VI. B a VI. C. Jednotlivé skupinky se pro své ostatní spolužáky snažily ve svých inscenacích přiblížit život pravěkých lidí. A tak jsme byli svědky lovu mamutů, prvního rozdělávání ohně, vytesání Věstonické venuše, sběru rozmanitých plodů a kořínků. Děti byly velmi šikovné, pro svá představení si vyhotovily potřebné rekvizity: pravěké nástroje, kulisy, které představovaly pravěkou přírodu. Také kostýmy se některým skupinám velice vydařily. Jelikož si děti mohly učivo také prožít, nečinilo jim pak problémy naučit se teorii. Již J. A. Komenský hlásal, že nejvíce se děti naučí hrou. Vždy to sice nejde, ale v tomto případě se nám to vydařilo na jedničku. 

 Zobrazit galerii...

Autor: Bc. Andrea Kožíšková  30. 11. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Za zvuky podzimního lesa


Díky podpoře Města Bruntál jsme v rámci projektu „Autisté vnímají, autisté poznávají“ vyrazili tentokrát na výlet za zvuky podzimního lesa u vodopádů Bílé Opavy.

A byl to zase nádherný den. První poprašek sněhu nám dal možnost hledat stopy mezi stromy v lese, naslouchat tichému ševelení stromů a zbytkům listí na nich. Sníh pochovával i zvuky našich kroků, turistické stezky byly prázdné a my jsme si ten klid podzimního lesa skutečně užili. Naši kluci byli v lese snad poprvé. Údolím se nesl jejich smích, to jak hledali zajíčka, co tu stopy zanechal. A protože jej nenašli, tak jsme si na něj zahráli a hopsali jsme po lese jako malí. Nedaleko šuměla svoji píseň Bílá Opava, až k jejím peřejím a vodopádům jsme ale nedošli. Přesto to stálo za to, náš výlet se vydařil... Všichni bychom měli alespoň na chvíli zastavit a nabrat do plic čerstvý vzduch, který se nám nabízí. Máme jej nadosah, užívejme jej.

Tato akce byla finančně podpořena Městem Bruntál. Děkujeme.

 Zobrazit galerii...

Autor: Mgr. S. Zmeškalová, Ing. A. Kodeda  30. 11. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Projekty  Speciální třída Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Dramatický soubor Jednička

Letošní školní rok jsme se na dramaťák obzvlášť těšili, protože nás čeká spousta zajímavé práce. Začnu tím nejbližším úkolem – Koncertem (nejen) pro Barborky, na nějž vás chci pozvat do bruntálského kina 3. prosince v 16:00 hod. Program je bohatý a určitě se máte na co těšit. Roztomilí nováčci vám jistě vykouzlí úsměv na rtech.

Dále jsme se účastnili výtvarné soutěže, aby kniha s pohádkovými básničkami byla pestrá a líbila se nejen malým, ale i dospělým čtenářům.

Nebudeme chybět ani v divadle, kde se v neděli 29. listopadu koná pohádkové představení skupiny Magnet, my jako každoročně doprovodíme s andělskou a čertovskou družinou svatého Mikuláše.

Středa 9. prosince, náměstí v Bruntále a opět my, sbor a flétničky. Doufám jen, že rtuť teploměru neklesne pod bod mrazu, abychom se předvedli v celé své kráse a dokonalosti. Začátek je ve 14:30 hod. Doufáme, že vás pohladíme na duši a vneseme do vašich srdcí klid a tu správnou předvánoční atmosféru.

No a co dál? Po novém roce začne nácvik dalšího muzikálu. A o čem bude? Nechte se překvapit, zatím to ani my pořádně nevíme…Paní učitelky s tím dělají tajnosti.

Autor: Hana Bocková - IX. B  26. 11. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Jednička Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Výtvarná soutěž – Chceš se stát ilustrátorem dětské knihy?

Téměř sto žáků z 1. i 2. stupně naší školy se zúčastnilo soutěže s názvem  – Chceš se stát ilustrátorem dětské knihy? Všechny práce se moc povedly a nebylo vůbec snadné vybrat vítěze. V nové knize písňových textů s názvem „Od Růženky po Jasmínu“ se objeví obrázky 49 mladých nadaných ilustrátorů. Porota vybrala 14 výherců, kteří obdrží věcné ceny.

Jsou mezi nimi: Štěpánka Haluzová, Nella Zahrádková, Martin Carbol, Vendula Kosová, Šimon Mikula, Michaela Minarčíková, Marie Šulcová, Eliška Kroupová, Natálie Bystrická, Adriana Nitková, Daniel Wallin, Jana Suchá, Zuzana Gonkowiecová, Andrea Horáčková.

Absolutní vítězkou se stala Štěpánka Haluzová, která nakreslila 31 krásných obrázků. Na druhém místě se umístila Vendula Kosová, ta dodala 23 obrázků a třetí příčka patří Nelle Zahrádkové  - 19 obrázků.

 

 Zobrazit celý článek a galerii...

Autor: Mgr. M. Henčová, Mgr. M. Horáková  26. 11. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Jednička Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Pěvecká soutěž „Bruntálský slavík“

Ve  čtvrtek 26. 11. 2015 proběhl již III. ročník soutěže ve zpěvu lidových písní nazvaný „Bruntálský slavík“. Do soutěže se zapojily čtyři bruntálské základní školy a 40 nejlepších zpěváčků od první do deváté třídy.

V odborné porotě zasedli: za pořádající ZŠ Okružní pan ředitel Mgr. Leoš Sekanina a p. uč. Kašpaříková, za ZUŠ p. uč. Berenika Vičanová, p. uč. Fridrichová a p. uč. Svatava Střelcová.

Naši školu vzorně reprezentovalo celkem 12 zpěváčků a tři z nich se svými výbornými výkony zařadili mezi nejlepší!

V kategorii 3. - 4. tříd získala 2. místo Kristýna Valouchová  ze  IV. C

V kategorii  7. - 9. tříd získala 1. místo Natálie Dočková a 3. místo Alena Makayová (obě z IX. A)

 

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Mgr. Eva Zapalačová  26. 11. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Písnička Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Beseda o bezpečném chování na internetu

Policistka por. Bc. Pavla Jiroušková z oddělení prevence PČR si povídala s žáky 7. a 8. ročníku o bezpečném chování na internetu. Na několika případech ukázala, co vše může způsobit internetová komunikace a jaká jsou její rizika. Vysvětlila, co znamenají slova kyberšikana, kybergrooming, kyberstalking a phising. Všichni přítomní měli o kyberšikaně představu a hned od začátku se svými dotazy do besedy zapojovali.

Žáci vyslechli důležité rady o tom, co a jak zveřejňovat na internetu, či spíše raději nezveřejňovat. Dozvěděli se, jak zacházet se svým heslem. Byli upozorněni na riziko virtuální komunikace s „on-line přítelem“, který chce udržovat vztah v tajnosti, je velmi kamarádský, vše chápe a domáhá se osobní schůzky. K vysvětlení nástrah komunikace na sociálních sítích žáci zhlédli preventivní film o stalkingu Virtuální nápadník.  

Beseda žáky velice zaujala a určitě se rádi podívají na doporučené internetové stránky www.seznamsebezpecne.cz o nástrahách internetu a nebezpečí, která jsou skryta za nejrůznějšími identitami.

 Zobrazit galerii...

Napsala: Ing. Vladislava Rubíčková  26. 11. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Metodička prevence Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Setkání s rodiči žáků 9. ročníku - kariérní poradenství

Ve čtvrtek 26. 11. 2015 v 16:00 hodin se v učebně č. 21 (pavilon 2. stupně, 2. podlaží) uskuteční schůzka s rodiči žáků 9. ročníku, na které bude kariérní poradkyně Bc. Andrea Kožíšková předávat poznatky o přijímacím řízení a poskytovat rady k výběru střední školy. Po skončení se mohou rodiče i žáci seznámit prostřednictvím prezentací zástupců středních škol s nabídkou vzdělávání na těchto školách. 

Napsala: Mgr. Renata Vlčková  26. 11. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Pozvánka na adventní koncert

Koncert (nejen) pro Barborky

 

Srdečně Vás zveme

na předvánoční koncert žáků naší školy, který se uskuteční

ve čtvrtek 3. prosince 2015 v 16:00 hodin

ve velkém sále kina v Bruntále.

Vystoupí děti z dramatického souboru Jednička,

pěveckého sboru Písnička a flétnového kroužku.

 

Těšíme se na Vás!

Napsala: Mgr. Renata Vlčková  26. 11. 2015
 Kategorie: Flétnový soubor Notička  Hlavní stránka  Jednička  Organizační informace  Písnička  Spolek přátel školy Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Klauniáda v družině

Klauni, šašci, kolombíny - přišli se za námi podívat do družiny. Zatančit si, zasmát se, zaskotačit - a ne se mračit. To byl úkol dne, který dopadl výborně. Všichni jsme se pobavili a vůbec se nenudili. Smáli jsme se, mlsali - na nic jiného nedbali. Ale jak to bývá zvykem, v nejlepším se přestat má. Tak skončila ve správném čase i ta naše zábava.

 Zobrazit galerii...

Napsala: Dagmar Kudličková  25. 11. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Školní družina Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Příprava vánočního jarmarku - pečení a soutěže

Vážení přátelé,

ve čtvrtek 17. 12. 2015 se bude konat v jídelně školy již TRADIČNÍ VÁNOČNÍ JARMARK. Spolek přátel školy se stal spoluorganizátorem této předvánoční akce. Stejně jako v loňském roce se na Vás obracíme s prosbou o pomoc.

Chceme zopakovat prodej pečených výrobků (sladkých či slaných) za symbolickou cenu. Výrobky můžete nosit Vy nebo děti do 16. 12. 2015 p. Petře Romanské do třídy III. C (první stupeň, třetí podlaží, učebna číslo 43).

Současně vyhlašujeme soutěž O NEJPĚKNĚJI ZDOBENÝ DROBNÝ VÁNOČNÍ PERNÍK.  Stačí zabalit do krabičky 7–10 kusů. Perník bude na jarmarku vystaven s přiděleným číslem a každý návštěvník může svému „favoritovi“ věnovat hlas. Balíček nemusíte speciálně balit - o jeho zabalení a naaranžování se postaráme. V průběhu akce budou vyhlášeni vítězové. Velké výrobky z perníku nebudou do soutěže zařazeny a budou pouze vystaveny.

Další soutěž pro žáky prvních až devátých ročníků:  O nejkrásnější vánoční ozdobu. Do 14. 12. 2015 odevzdejte ozdobu Petře Romanské do třídy III.C nebo Milušce Helískové - kabinet Vv – 2. stupeň. Na lístečku: jméno, příjmení, třída. Výherci soutěže budou vyhlášeni a odměněni rovněž na jarmarku.

Děkujeme a těšíme se na Vás.

Napsala: Mgr. Petra Romanská  23. 11. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Spolek přátel školy Nahoru   Náhled článku k vytištění

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 


 

 

 

Partneři

 • Základní škola Bruntál, Cihelní 6
 • Základní škola Bruntál, Okružní 38
 • SPŠ Bruntál
 • Gymnázium, Bruntál, příspěvková organizace
 • Obchodní akademie Bruntál
 • Pedagogicko-psychologicka poradna, Bruntál
 • Pilotní škola kin-ballu
 • Čtení pomáhá
 • FCB Panteři
 • Ekoškola
 • Jaro ožívá
 • Les ve škole
 • Ovoce do škol
 • Zdravá pětka
 • ZŠ Petrin
 • ZŠ a MŠ Andělská Hora
 • Středisko volného času Bruntál
Kalendář

Kde nás najdete


ZŠ Bruntál, Jesenická 10, 792 01 Bruntál | tel.: +420 552 306 871, e-mail: info@1zsbr.cz

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

© 1ZŠBR