ZŠ Bruntál, Jesenická 10

ZŠ Bruntál, Jesenická 10
 Jesenická 1284/10
 Bruntál  792 01
   552 306 871
   info  1zsbr.cz
 Zřizovatel:Město Bruntál
 IČO:00852805
 Bank. spoj.:153151678/0300 Vyučovací hodiny
a přestávky
1. hodina8:00 - 8:45
2. hodina8:55 - 9:40
3. hodina9:55 - 10:40
4. hodina10:50 - 11:35
5. hodina11:45 - 12:30
6. hodina12:40 - 13:25
polední přestávka13:25 - 13:55
7. hodina13:55 - 14:40
8. hodina14:45 - 15:30


3D Film ZŠ Bruntál

 

  Společně za zdravé jírovce!

Naše jírovce, lidově kaštany, jsou napadeny klíněnkou jírovcovou. Poznáte to snadno. Na listech se objevují rezavé skvrny, často již v polovině léta.

KLÍNĚNKA JÍROVCOVÁ

je drobný, okrově hnědý motýlek délky 4 mm; larva je dlouhá 6 mm, má světle žlutou barvu a tmavší hlavu. Samička klade na spodní stranu listu vajíčka, z nichž se líhnou larvy, které napadají strukturu listu a vykousávají jeho vnitřní pletiva (minují). V takto připraveném prostoru se zakuklí a brzy líhnou. V jednom roce vzniká několik generací, larvy poslední z nich přezimují. Ze spadaného listí se přesunují do půdy, kde přezimují. Škůdce nezpůsobuje úhyn jírovců, ale následkem oslabení, které zapříčiňuje, jsou stromy napadány různými chorobami, které mohou způsobovat jeich následné odumírání.

Učitelé s třídními kolektivy VI. A, V. A a V. C si nasadili rukavice a pustili se do hrabání listí v areálu bazénu a hřiště Slavoj. Společnými silami shrabali desítky pytlů listí a udělali veliký kus práce.  Shrabané listí bylo následně odklizeno TS Bruntál a spáleno. Děti k tomuto tématu také vytvořily barevné plakáty a zažily podstatu environmentální výchovy ve výuce.

Děkuji všem žákům i paní učitelce Martině Horákové a Šárce Burzové.

 

 Zobrazit galerii...

Napsala: Mgr. Eva Vroblová  08. 11. 2015
 Kategorie: Ekoškola  Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Listopadová schůzka ekotýmu

Ekotým školyDalší schůzka ekotýmu se uskuteční v úterý 24. listopadu. 

Napsala: Mgr. Eva Vroblová  08. 11. 2015
 Kategorie: Ekoškola  Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Školou opět zní rodilá angličtina …

Ještě se nám stále stýská po našem panu učiteli Iainovi ze Skotska a už máme možnost setkat se s angličtinou naprosto rozdílnou, přesto rodilou. V týdnu od 2. – 6. 11. 2015 na naší škole vyučuje skupinu žáků ze 7. ročníku pan učitel Christian Prendergast ze Severní Karolíny ve Spojených státech a nutno uznat, že jeho angličtina je uším malebnější a českému sluchu mnohem snazší k porozumění než ta skotská. Našeho Iaina v žádném případě nenahradí, nicméně z Christianovy výuky jsou žáci nadšení hlavně proto, že se jedná o intenzivní konverzační kurz. Od osmi hodin ráno do půl druhé se tedy žáci každý den věnují slovní zásobě, konverzaci a dalším aktivitám zaměřeným na ústní projev v anglickém jazyce. Kurz je tím velice intenzivní. Ve středu se nám stalo, že se jeden žák přiznal, že když přišel ze školy domů, začal na svou maminku mluvit anglicky. A přesně o tom to je. Překonat bariéry a strach a nastartovat v mozku proces, kdy už nepřemýšlím, jak co přeložit, ale kdy zkrátka komunikuji a předávám to, co bych rád sdělil. A tak můžeme jen dodat: „Talk, talk!“

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Bc. Andrea Kožíšková, DiS.  06. 11. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Halloweenská strašidla u páťáků a šesťáků

Halloweenská strašidla navštívila páťáky a šesťáky, aby se přesvědčila, zda se školáci učí dostatečně usilovně. S úrovní přípravy do školy byla celá halloweenská cháska vcelku spokojena, hlavně byla potěšena, že žáci dokázali odpovědět správně na záludné otázky o halloweenu, které strašidla pokládala. Za odměnu byli žáci obdarováni sladkostmi a pomalováni na obličeji, aby na strašidla jen tak nezapomněli.

Děkujeme rodičům Olgy Leové, že naši akci podpořili darováním sladkostí.

 Zobrazit galerii...

Napsala: Mgr. Renata Vlčková  03. 11. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Halloween ve II. B a II. C

Je úterý 27. 10. a ve třídě II. B a II. C se to hemží strašidly a kouzelníky. Na parapetu už od rána svítí vydlabané dýně. Slavíme Halloween!

Nejdříve krátká informace o vzniku a původu tohoto svátku, potom nás už čekají 4 hodiny hravého učení. Vše v kostýmech a maskách.

Při práci ve skupinách si procvičujeme slovosled a druhy vět, když je skládáme a lepíme na připravená strašidla, vyplňujeme zábavné pracovní listy v JČ i M, pracujeme u tabule, soutěžíme ve skládání puzzlů (halloweenské dýně), potom malujeme i vystřihujeme dýně, vyrábíme strašidla z papírových kapesníčků a tančíme na strašidelné písně.

Nakonec poslech strašidelné pohádky z CD  ( Duch v lahvi), sladká odměna a vybarvení obrázku. To nám to dnes uběhlo!

Připomeňte si s námi tento den ve fotogalerii.

 Zobrazit galerii...

Autor: Mgr. J. Pospíšilová,Mgr. M. Zpěváková  03. 11. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Okresní volejbalová liga začala

Ve středu 28. 10. oslavilo státní svátek volejbalem 7 družstev našeho okresu. Volejbalisté přijeli z Osoblahy, Krnova, Vrbna pod Pradědem, Bruntálu i  Rýmařova. Společně tak zahájili 5. ročník okresní volejbalové ligy smíšených družstev žáků základních škol. Bruntál reprezentovala dokonce dvě družstva. Družstvo Bruntál A bylo složeno převážně ze zkušenějších hráčů a družstvo B ze začátečníků. Ani jedno z těchto družstev se na turnaji neztratilo. Družstvo Bruntál A remizovalo s vítězem turnaje TJ Krnov, vyhrálo nad družstvy Gymnázia Krnov a Rýmařova. Dvě slabé chvilky si ale vybralo při hře s družstvem Vrbna pod Pradědem, ve které prohrálo, a také s papírově slabším družstvem Osoblahy, když s ním ztratilo 1 set. I tak si celkově odneslo z turnaje pěkné 3. místo a zaslouží si velkou gratulaci. Naše druhé družstvo složené převážně z nováčků získalo 3 cenné remízy při utkáních s Bruntálem, Gymnáziem Krnov a Rýmařovem. Obsadilo tak celkově 6. místo. Důležitější než umístění našich družstev, však byla celkově příjemná atmosféra turnaje, mnoho pěkných volejbalových momentů a úsměvy na tvářích hráčů, kteří se zlepšovali ve svých výkonech při každém svém kontaktu s míčem. Hlavní poděkování patří také Spolku přátel ZŠ Bruntál, Jesenická 10, bez jehož podpory by tato akce a možná ani celá okresní volejbalová liga letos nepokračovala.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsal: Mgr. David Pavelka  30. 10. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Volejbal Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Projekt 72 hodin … rukama a očima VII. A

Oficiální tisková zpráva (Praha, 16. října) – Třídenní dobrovolnický projekt 72 hodin, organizovaný Českou radou dětí a mládeže (ČRDM), zaznamenal svůj nový rekord. Do 620 přihlášených akcí se letos pustilo 29.188 lidí.

Tak k tomuto úžasnému výsledku jsme přispěli i my. Kdo my? No přece třída VII. A z Jedničky, která se zaregistrovala s projektem Pomozme Berušce. Kdo je to Beruška? Beruška je centrum denní péče o různě znevýhodněné děti ve věku od 3 do 15 let. Beruška sídlí ve Spolkovém Domě Mariany Berlové na Husově ulici v Bruntále. Celý den jsme v několika skupinách pracovali jak uvnitř, tak i na zahradě a pomáhali uklidit budovu i areál po velké letní rekonstrukci. Zahradu bylo potřeba připravit na zimu. 

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Bc. Andrea Kožíšková, DiS.  30. 10. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Projekty Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Říjen ve školní družině

Měsíc říjen nám nabídl nejen pěkné počasí, ale i rozmanité zážitky.

Rozloučili jsme se s vlaštovkami, které odlétly do tepla, soutěživým odpolednem. Děti si vlaštovky vyrobily z papíru a potom soutěžily, komu nejdále doletí. Nejlepší „vlaštovkáři“ byli odměněni diplomem a malou drobností.

V kině jsme společně zhlédli animovanou pohádku „Velká šestka“, která se nám moc líbila.

Konec měsíce patřil bramborám. Vypukla naše tradiční družinová bramboriáda. Zasoutěžili jsme si v netradičních sportovních disciplínách, ve kterých hlavní roli hrály brambory.

Společnými silami jsme vyráběli z přírodnin a hlavně z brambor. Výstavka ze zdařilých výtvorů potěšila nejedno oko. Poslední tečkou bramborového týdne byla hostina. Všechny děti ochutnaly bramboráky, které si pro ně připravily paní vychovatelky.

A že chutnaly, o tom snad nikdo nepochybuje!

 Zobrazit galerii...

Napsala: Dagmar Kudličková  30. 10. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Školní družina Nahoru   Náhled článku k vytištění

  72 hodin pro lidi, přírodu a místo, kde žiješ

21 žáků třídy VII. D se rozhodlo přidat k projektu, přiložit ruce k dílu a uklidit si před prahem našeho druhého domova – naší školou.

Je pátek 23. 10. a my, namísto sezení v lavicích, bereme pár plastových pytlů a jdeme pomoci pozemku naší školy od všeho nepořádku. Nepopulární prácičku začínáme na novém parkovišti za školní dílnou. Hned od začátku třídíme posbíraný odpad tak, aby se dal recyklovat. Po několika minutách je nám jasné, že budeme nacházet nejen všudypřítomné plastové láhve a papíry všeho druhu, ale i poklady vhodné do muzea kuriozit - například čtyřbarevnou propisovací tužku, sadu pravítek, bednu plnou nařezaného papíru,  jednu papuči, která nikomu neschází, nebo tepláky bez jediné dírky. Jestli někdo z vás rozpoznal své věci, má smůlu, jsou teď už patrně předělávány na druhotné suroviny.

 

 Zobrazit celý článek a galerii...

Autor: Žáci VII. D a třídní učitel Mgr. M. Karásek  26. 10. 2015
 Kategorie: Ekoškola  Hlavní stránka  Projekty Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Výtvarná akce ARTODAY

V pátek 23. října jsme se zúčastnili třetího ročníku výtvarné akce Artoday. Zatímco předloni jsme tvořili v městském parku, vloni jsme se výtvarně realizovali na sídlišti Květná, letos jsme malovali v aule Základní školy v Okružní ulici. Akce se zúčastnili žáci 2. stupně a víceletého gymnázia.

Letošní výtvarné setkání mělo podobu tvůrčí dílny se zaměřením na médium malby akrylovými barvami na sololitové panely o velikosti 170x80 cm. Každá škola měla k dispozici 10 panelů. Námětem tvorby byla hudba. Pojetí malby bylo naprosto otevřené. Jediným limitujícím prvkem byl daný formát.

Všem zúčastněným žákům chci poděkovat za úžasný přístup k celé akci, důkladnou přípravu a hezky prožitý den.

Tvorbu našich žáků si můžete prohlédnout v galerii školního webu.

 Zobrazit galerii...

Napsala: Mgr. Miluše Helísková  26. 10. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 


 

 

 

Partneři

 • Základní škola Bruntál, Cihelní 6
 • Základní škola Bruntál, Okružní 38
 • SPŠ Bruntál
 • Gymnázium, Bruntál, příspěvková organizace
 • Obchodní akademie Bruntál
 • Pedagogicko-psychologicka poradna, Bruntál
 • Pilotní škola kin-ballu
 • Čtení pomáhá
 • FCB Panteři
 • Ekoškola
 • Jaro ožívá
 • Les ve škole
 • Ovoce do škol
 • Zdravá pětka
 • ZŠ Petrin
 • ZŠ a MŠ Andělská Hora
 • Středisko volného času Bruntál
Kalendář

Kde nás najdete


ZŠ Bruntál, Jesenická 10, 792 01 Bruntál | tel.: +420 552 306 871, e-mail: info@1zsbr.cz

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

© 1ZŠBR